Wzorcowanie czujników termometrów rezystancyjnych

Laboratorium Usługowo-Badawcze Biochemik Sp. z o.o. świadczy profesjonalną usługę wzorcowania czujników termometrów rezystancyjnych. Wszystkie pomiary są przeprowadzane w zakresach zgodnych z Akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji Nr AP 158.

Analiza jest realizowana metodą porównawczą, na podstawie wartości wskazywanych przez przyrząd sprawdzany (wzorcowany) a wynikami z urządzenia kontrolnego. W ramach prowadzonych badań wyznaczamy charakterystykę termometryczną czujników oraz błąd pomiaru.

Wzorcowanie czujników temperatury

Każde wzorcowanie jest wykonywane z wykorzystaniem termostatów cieczowych. Zajmujemy się wzorcowaniem następujących czujników termometrów rezystancyjnych: Pt1000, Pt500 oraz Pt100. Mogą być to czujniki typu płaszczowego, przewodowego lub głowicowego. W ramach Akredytacji AP 158 przeprowadzamy pomiary z założeniem niepewności na poziomie  CMC 0,03 °C w zakresie od 250 °C ÷ 300 °C oraz  CMC 0,02 °C w zakresie od -80 °C ÷ 250 °C.

Wzorcowanie czujników termometrów rezystancyjnych – oferta

Naszemu laboratorium mogą Państwo również zlecić usługę wzorcowania czujników termometrów rezystancyjnych w innym miejscu niż siedziba pracowni pomiarowej. Wówczas wzorcowanie będzie wykonywane z wykorzystaniem czujnika Pt100 w przenośnym kalibratorze firmy VENUS. W tym przypadku niepewność pomiaru kształtuje się na poziomie CMC 0,1 °C, podczas gdy zakres wzorcowania w przedziale -30 °C ÷ 139 °C. Tego rodzaju badanie sprawdza się świetnie w przypadku wzorcowania czujników zintegrowanych z urządzeniem. Może być wykorzystywane zwłaszcza do wzorcowania systemów monitorujących poziom temperatury w budynkach, a także przemysłowych linii technologicznych.

Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.