Wzorcowanie higrometrów / termohigrometrów

Akredytowane Laboratorium Usługowo-Badawcze Biochemik oferuje wzorcowanie higrometrów i termohigrometrów w oparciu o obowiązujące normy.

Wzorcowanie higrometrów  

Higrometry (z gr. hygros – mokry) to przyrządy służące do pomiarów zawartości wilgoci w powietrzu. Nowoczesne higrometry pozwalają dokonywać pomiaru wilgotności względnej (RH), wilgotności bezwzględnej (dv), wilgotności właściwej oraz temperatury punktu rosy.
Elektroniczne higrometry coraz częściej wskazują również temperaturę powietrza – są one określane termohigrometrami.

Na czym polega wzorcowanie higrometrów?

Wzorcowanie (potocznie kalibracja) to czynności, których celem jest ustalenie relacji pomiędzy wartościami mierzonej wielkości, które zostaną wskazane przez urządzenie pomiarowe z wartościami będącymi wzorcem jednostki miary oraz wskazaniem niepewności pomiarów. Proces ten pozwala poświadczyć, że wzorcowany przyrząd spełnia wymogi i może służyć do pomiarów.
Laboratorium Usługowo-Badawcze Biochemik wykonuje precyzyjne wzorcowanie higrometrów i termohigrometrów oraz wydaje specjalne świadectwo wzorcowania oznaczone symbolami akredytacji.

Zakres oferty wzorcowania higrometrów

W Laboratorium Usługowo-Badawczym Biochemik dostępne jest wzorcowanie higrometrów i termohigrometrów w zakresie od 25% do 80% RH w zakresie temperatur 10-25 stopni C oraz 10-80% w zakresie temperatur 25-60 stopni C.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi pakietami lub zamawiania innych punktów pomiarowych temperatur i wilgotności (obejmujących zakres akredytacji).

Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.