Wzorcowanie termometru elektrycznego

W Laboratorium Usługowo-Badawczym Biochemik Sp. z o.o. mogą Państwo zlecić do wykonania wzorcowanie termometrów elektrycznych. Jest to badanie, pozwalające określić relację pomiędzy wartością mierzoną przez urządzenie pomiarowe a wartością wzorca. Wynik analizy uwzględnia niepewność pomiaru na dopuszczalnym poziomie.

Dzięki przeprowadzeniu czynności wzorcowania można zweryfikować, czy dany przyrząd umożliwia dokonywanie precyzyjnych pomiarów i w jakim stopniu ich wyniki odbiegają od faktycznych wartości.
Systematyczne wzorcowanie termometrów elektrycznych staje się koniecznością zwłaszcza w miejscach przechowywania leków czy żywności. Zasadne jest cykliczne powtarzanie badań, zwłaszcza jeśli przyrządy pomiarowe są narażone na niekorzystne warunki, takie jak wilgoć czy częste wahania temperatur.

Wzorcowanie termometru elektrycznego – oferta

W laboratorium „Biochemik” można przeprowadzić proces wzorcowania termometrów elektrycznych zarówno wyposażonych w czujniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Każdy z pomiarów wykonywany jest w ramach Certyfikatu Polskiego Centrum Akredytacji Nr AP 158. W celu wzorowania wykorzystywane są termostaty cieczowe, piec kalibracyjny oraz komora klimatyczna. Analiza zakłada niepewność pomiaru na następujących poziomach:
1. niepewność pomiaru CMC 0,7 °C w zakresie od 300 °C ÷ 1085 °C,
2. niepewność pomiaru CMC 0,03 °C w zakresie od 250 °C ÷ 300 °C,
3. niepewność pomiaru CMC 0,02 °C w zakresie od -80 °C ÷ 250 °C.

Termometr ze świadectwem wzorcowania

Laboratorium Usługowo-Badawcze Biochemik Sp. z o.o. przeprowadza ponadto wzorcowanie termometrów za pomocą przenośnego kalibratora temperatury VENUS marki ISOTECH. Dzięki temu można wykonać pomiary poza lokalizacją Pracowni Wzorcowania. W tym przypadku niepewność pomiaru wynosi CMC 0,1°C, a zakres wzorcowania mieści się w przedziale -30 °C ÷ 139 °C.

Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.